Facebook

Roszady trenerskie w pierwszym zespole


Krzysztof Konowalczyk na dłużej pierwszym trenerem Nysy Kłodzko.

Po przegranym meczu z Moto-Jelcz Oława dotychczasowy szkoleniowiec, Arkadiusz Albrecht, poinformował klub, iż zamierza zrezygnować z prowadzenia drużyny. – Jestem po rozmowie ze szkoleniowcem, który przedstawił powody swojej decyzji. Na koniec stwierdził, iż nie jest w stanie więcej wykrzesać z zespołu – powiedział prezes klubu, Paweł Wiśniewski.


W imieniu swoim jak i całego zarządu dziękujemy za ponad rok pracy w kłodzkim klubie i wywalczony awans do czwartej ligi. 

W sobotnim meczu przeciwko Mechanikowi Brzezina Nysę poprowadził Krzysztof Konowalczyk. Zespół pod jego wodzą przerwał serię bez wygranej i pokonał rywali 4:1. Szkoleniowiec ten na dłużej przejmie schedę po Arkadiuszu Albrechcie. – Krzysiek pełnił rolę drugiego trenera, jest naszym wychowankiem, więc zna klimat, specyfikę, a przede wszystkim drużynę. Zdecydowałem, iż będzie to w tym momencie najlepsza opcja – mówi sternik klubu. 

Krzysztof Konowalczyk był już trenerem Nysy, gdy ta występowała na boiskach czwartej ligi. Najpierw wywalczył z nią awans (wspólnie z K. Krzywdą), a w sezonie 2017/2018 zdołał utrzymać zespół na tym poziomie rozgrywkowej. - Doświadczenie trenerskie zdobyte w tamtym czasie także teraz powinno zaprocentować - dodaje P. Wiśniewski.  '

A w najbliższej serii gier MKS zmierzy się na wyjeździe z MKP Wołów.