Facebook

Zapowiedź: Po pierwsze wyjazdowe zwycięstwo


Nysa pod wodzą Krzysztofa Konowalczyka powalczy o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Na rozkładzie kolejny beniaminek. Tym razem jest to MKP Wołów. Do rywalizacji staną również drużyny młodzieżowe. Większość o punkty powalczy na wyjeździe. W Kłodzku zaplanowany jest tylko jeden mecz.

Losy obydwu klubów ponownie się spotykają. Zespół z Wołowa, podobnie jak MKS, dwa sezony temu pożegnał się z czwartą ligą, ale po roku gry w lidze okręgowej, ponownie wywalczył awans.

Przed 9. serią gier MKP plasuje się na szóstym miejscu z dorobkiem 14. punktów. Połowę oczek zespół ten  zdobył na własnym boisku, gdzie pokonał 4:1 LKS Bystrzycę Górną, 5:1 Pogoń Pieszyce, zremisował 2:2 z Moto-Jelcz Oława, chociaż przegrywał w meczu 0:2, a jedyną porażkę poniósł w starciu z Piastem Żerniki-Wrocław (1:5).

Jeśli chodzi o bezpośrednie pojedynki na poziomie czwartej ligi, to zespoły wykorzystują atut własnego boiska. Kłodzczanie dwukrotnie wygrywali na kłodzkim boisku, a rywale zgarniali trzy punkty w Wołowie.  

Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę (19.09.) o godz. 16:00 na boisku w Wołowie. Zawody poprowadzi Paweł Kucharczyk z Kolegium Sędziów we Wrocławiu.

Juniorzy starsi kontynuują serię wyjazdowych meczów w lidze okręgowej. Tym razem czeka ich potyczka z wałbrzyskim Gwarkiem. Zespółten dotychczas rozegrał trzy mecze, w których odniósł dwa zwycięstwa. Dla podopiecznych Artura Oczkosia będzie to trzecie starcie w tym sezonie. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 11:00 w Wałbrzychu.

Atut własnego boiska będą mieli trampkarze, którzy podejmą Zamek Kamieniec Ząbkowicki. Mecz zaplanowano w sobotę o godz. 14:00. To będzie jedyny ligowy pojedynek, gdzie Nysa będzie gospodarze. Pierwszy zespół młodzików w ten weekend pauzuje. Z kolei druga ekipa zagra w Ząbkowicach Śląskich z tamtejszym Orlikiem. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godz. 10:00.

Rozgrywki ligowe kontynuują także orlicy i skrzaty, którzy w piątek zagrają na wyjeździe z Pogonią Duszniki-Zdrój.