Facebook

Koronawirus: Obecnie gramy dalej


Rząd wprowadził kolejne restrykcje w kraju związane z pandemią koronawirusa. Jest też decyzja, wraz z uzasadnieniem, odnośnie rozgrywek piłkarskich.

Premier Mateusz Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia w życiu społecznym, które wejdą w życie w sobotę 24 października. Cała Polska będzie objęta czerwoną strefą. Co więc z futbolem?

- Na dzisiaj nie ma tematu przerwania rozgrywek – mówi Andrzej Padewski, sternik Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej we Wrocławiu. Mecze nadal będą odbywały się bez udziału kibiców. Do tego muszą także zachowane wszelkie reżimy sanitarne. - Maski na ławkach, wszelka dezynfekcja, mierzenie temperatury przed meczem, czy obostrzenia w poruszaniu się autobusami – informuje prezes.

Kluby poruszające się busami/autobusami muszą stosować się do obecnych przepisów, które mówią o zajęciu w ich maksymalnie 50% liczby miejsc siedzących albo 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących określonych w dokumentacji technicznej.

Podano również najważniejsze informacje dot. sportu opracowane na podstawie komunikatów Rządu:

> Współzawodnictwo sportowe, zajęcia sportowe i wydarzenia sportowe są organizowane bez udziału publiczności.
> W zajęciach organizowanych jako forma zorganizowanej aktywności fizycznej lub wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.