Facebook

Od lutego zagramy?


Do końca stycznia piłka amatorska nie może grać i rozgrywać sparingów. Wiemy jakie warunki muszą zaistnieć, aby wraz z nowym miesiącem sport wrócił do normalnej aktywności.

Przypomnijmy, iż obostrzenia związane z pandemią koronawirusa zostały przedłużone do końca miesiąca i piłkarze amatorzy nie mogą trenować do 31 stycznia. >Wyjątek w dalszym ciągu dotyczy zajęć dzieci i młodzieży, które można prowadzić po otrzymaniu stosownego zaświadczenia z regionalnego Związku Piłki Nożnej oraz zawodników pobierających stypendium sportowe. Na tym ostatnim zapisie opierają się drużyny m.in. z III i IV ligi.

Czy od 1 lutego sport amatorski wróci do swojej normalnej aktywności? - Według wypowiedzi rządzących może to nastąpić tylko w przypadku gdy drastycznie nie wzrosną zakażenia - mówi prezes DZPN Wrocław, Andrzej Padewski. Jak na razie liczba zachorowań w kraju z każdym dniem nieznacznie, ale spada. Jeszcze w niedzielę (17.01.) liczba zakażonych wynosiła 7 135, a w tym tygodniu otrzymuje się poniżej siedmiu tysięcy.

- Chcę przypomnieć, że kończyliśmy rundę w dużo trudniejszym pandemicznym czasie. Czyli kochane kluby musimy uzbroić się w cierpliwość i „czytać piłkarską grę” w wypowiedziach polityków – dodaje sternik DZPN.