Facebook

Zakaz przedłużony. Czy sezon uda się dokończyć?


Piłka amatorska dalej z obowiązującymi obostrzeniami. Co to oznacza dla klubów? Co z rundą wiosenną? W grę wchodzą trzy scenariusze...

Z początkiem lutego piłka amatorska nie wróci do życia. Rząd zdecydował się przedłużyć zakaz uprawiania sportu o kolejne dwa tygodnie, czyli do 13 lutego.

Obecnie trenować i rozgrywać sparingi mogą zgodnie z przepisami tylko zawodowcy i drużyny, których zawodnicy pobierają stypendia. Z tego przepisu korzysta wiele drużyn amatorskich, zwłaszcza z IV ligi oraz ligi okręgowej. Do tych wyjątków dochodzą także drużyny dziecięce i młodzieżowe.

A właśnie o przygotowania drużyn najbardziej obawiają się szkoleniowcy. Start obu grup IV ligi zaplanowano w pierwszy weekend marca (6/7.03.). Podobnie klasy okręgowe w strefie Wrocław i Legnica, a także niektóre A-klasy w Legnicy. Pozostałe ligi startują 20/21 marca, a najpóźniej B-klasy, bo na początku kwietnia.  

Jak na razie Dolnośląski Związek Piłki Nożnej we Wrocławiu nie planuje przesunięcia startu rundy wiosennej. Jeśli w połowie lutego obostrzenia zostaną zniesione, to druga część sezonu ruszy zgodnie z planem. W przypadku przedłużenia lockdownu drugim wyjściem będzie przesunięcie rundy wiosennej. - Mamy przygotowany alarmowy terminarz rozgrywek. Runda wiosenna wystartowałaby 17/18 kwietnia, a zakończyłaby się 25/26 lipca – poinformował prezes DZPN, Andrzej Padewski. 

Gdyby nie udało się wystartować w kwietniu, to wtedy najprawdopodobniej czeka nas czarny scenariusz. Sezon 2020/21 zakończyłby się po rundzie jesiennej. O tym pisaliśmy TUTAJ.