Facebook

Lockdown trwa nadal


Obostrzenia związane z pandemią przedłużone. Co dalej z rozgrywkami ligowymi dzieci, młodzieży i seniorów?

Podczas środowej (07.04.) konferencji minister zdrowia Andrzej Niedzielski ogłosił, że lockdown zostaje przedłużony do 18 kwietnia. Nadal więc zamknięte są obiekty sportowe na potrzeby sportu amatorskiego, a rozgrywki w niższych ligach na Dolnym Śląsku zawieszone. 

A nowe zaktualizowane przez Dolnośląski Związek Piłki Nożnej terminarze zakładały grę od 10 kwietnia do końca czerwca (chodzi zwłaszcza o najbardziej obłożone IV ligi i wrocławską okręgówkę). W tej sytuacji pole manewru zostanie dramatycznie zmniejszone. Zostaje granie w lipcu, albo… wszystkie drużyny będą musiały załatwić temat ze stypendiami i zadeklarować, że spełniają wymogi rozporządzenia.

Dzień po komunikacie co będzie z zakazem gry w piłkę po 9 kwietnia zrobimy naradę-wideokonferencje ze wszystkimi klubami z Dolnośląski Związek Piłki Nożnej – zapowiedział Andrzej Padewski, prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej.

W czwartej o godz. 11:00 związek zaplanował wideokonferencję z klubami IV ligi. Godzinę później będzie rozmawiał z ekipami klas okręgowych, a w piątek z pozostałymi klasami rozgrywkowymi.