Nysa sprawdzała formę [foto]

Za tydzień runda wiosenna zostanie wznowiona w czwartej lidze jak i niższych rozgrywkach. Kłodzczanie przed meczem z Piastem Żerniki-Wrocław sprawdzili formę w meczu towarzyskim.

Rywalem był inny czwartoligowiec, Orzeł Ząbkowice Śląskie. Kłodzczanie mieli zmierzyć się z ząbkowiczanami w ramach 36. kolejki. Jednak to spotkanie, jak i dwa kolejne mecze, zostały odwołane.

Pierwsze dwadzieścia minut należało do rywali. – Sprawdzaliśmy w tym meczu różne warianty ustawienia, stąd też nie najlepsze wejście w mecz – mówił trener Krzysztof Konowalczyk. W tym też czasie Orzeł zdobył dwie bramki. Po pierwszej połowie Nysa przegrywała 1:2, bo gola kontaktowego strzelił Adam Bońkowski.

Druga część meczu należała do MKS, ale szwankowała skuteczność pod bramką Orła i rezultat już się nie zmienił. - Z gry zawodników jak i postawy zespołu jestem zadowolonym. Mamy tydzień do przygotowania do meczu z Piastem – zapowiada szkoleniowiec kłodzkiego zespołu.

Nysa w sobotę (24.04.) o godz. 15:00 zmierzy się we Wrocławiu z Piastem-Żerniki. Obydwie ekipy dzielą w tabeli trzy oczka, więc dla obydwu ekip będzie to spotkanie o przysłowiowe sześć punktów.