Facebook

Zapowiedź: W weekend wracamy na boiska


Pięć konfrontacji i pięć porażek - to bilans rywalizacji z najbliższym rywalem Nysy w ramach czwartoligowych spotkań. Kłodzczanie, jak i inne zespoły z niższych lig, wracają do walki o ligowe punkty. Ponadto na boiski zameldują się cztery zespoły młodzieżowe MKS.

Po wznowieniu rundy wiosennej Nysę czeka wyjazdowy pojedynek z Piastem Żerniki-Wrocław. Dotychczas kłodzczanie pięciokrotnie mierzyli się z tym zespołem. W meczach tych MKS nie zdołał zdobyć nawet punktu, do tego tracąc aż siedemnaście bramek, przy zaledwie dwóch strzelonych. Jesienią w Kłodzku Piast wygrał 2:0. 

Obecnie wrocławianie plasują się na ósmym miejscu z dorobkiem 31 punktów, mając sześć oczek więcej niż MKS. W dotychczasowych dwóch rozegranych tego roku kolejkach Piast zremisował bezbramkowo na własnym boisku z MKS Oława, a następnie wygrał 3:2 w Lubawce. Spotkanie pomiędzy Nysą a drużyną z Wrocławia rozegrane zostanie w sobotę (24.04.) o godz. 15:00 na boisku rywala. 

Do rywalizacji ligowej wkraczają także młodzieżowe zespoły Nysy. W sobotę czekają nas cztery spotkania. Trampkarze zmagania rozpoczną od meczu w Dzierżoniowie z Lechią. Pierwszy gwizdek  o godz. 13:00. 

Dwa spotkania rozegrają młodzicy. Podopieczni Przemysława Gajka o godz. 11:00 w roli gospodarza podejmą Gwarka Wałbrzych w ramach trzecioligowych rozgrywek ligi okręgowej, a drugi zespół zagra w Kamieńcu Ząbkowickim z Zamkiem. Początek tego meczu o godz. 14:30.

Także w sobotę o godz. 11:00 w akcji zobaczymy zespół juniorów starszych. Występujący w wałbrzyskiej lidze okręgowej drużyna Artura Oczkosia zmierzy się na kłodzkim obiekcie ze Spartą Ziębice.