Facebook

Majówka z Nysą


Sporo grania czeka drużyny Nysy w majówkę. Dwa spotkania kłodzczanie rozegrają w ramach czwartej ligi. Do tego na boiska wybiegną zespoły młodzieżowe. 

Rywale uciekają
Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka obecnie tracą do pierwszego bezpiecznego miejsca (11 lokata), dającego utrzymanie, cztery oczka. Jeśli MKS nie chce tracić kontaktu, to musi zacząć wygrywać. W sobotę okazja do zainkasowania trzech oczek w starciu z Unią Bardo. 

Nysa faworytem?
Faworytem tego meczu są kłodzczanie. Jednak Nysa w podobnej roli podchodziła do meczu jesiennego, gdy zespół powadził Arkadiusz Albrecht. Tamten pojedynek zakończył się wygraną Unii 3:2. Wiosną zespół z Barda rozegrał dwa spotkania, bowiem pauzował w pierwszej wiosennej kolejce. Tydzień wcześniej uległ 0:1 na własnym boisku z Orłem Lubawka. Z kolei przed lockdownem przegrał 0:2 w Oławie.

Wcześniejsza pora
Mecz pomiędzy Nysą a Unią rozegrany zostanie w sobotę (01.05.) o godz. 14:00 na kłodzkim obiekcie. Nadal jednak bez udziału publiczności, która na stadiony będzie mogła wrócić 15 maja. A zawody poprowadzi Marcin Domina z Jeleniej Góry. 

Juniorzy w domu
Nim na boisku zamelduje się seniorka drużyna, to na kłodzkie boisko wybiegną juniorzy starsi. Zespół Artura Oczkosia o godz. 11:00 za rywala będzie miał Gwarek Wałbrzych. Z kolei trampkarze i młodzicy o punkty w lidze okręgowej powalczą na wyjazdach. Trampkarze zmierzą się o godz. 14:00 w Nowej Rudzie z Piastem, a młodzicy (pierwszy zespół) w Łagiewnikach z Zielonymi. Początek tego spotkania o godz. 11:00.

Wyjazd na koniec
Drużyna Krzysztofa Konowalczyka majówkę zakończy wyjazdem do Oławy. Kolejna serie czwartoligowych gier przyniesie pojedynek z szóstym zespołem ligi. Nysa zmierzy się z MKS. W pierwszej części rozgrywek lepsi byli przeciwnicy, którzy wygrali 4:1, chociaż to Nysa jako pierwsza trafiła do siatki. Początek zmagań o godz. 17:00. Spotkanie poprowadzi Marcin Nawracaj z KS Legnica.