Facebook

Zapowiedź: Kolejny bój o sześć punktów


Kolejne ważne spotkanie czeka Nysę w ramach czwartoligowych rozgrywek. Rywalem wzmocniony zimą beniaminek z Lubawki. Z kolei w kłodzkiej drużynie sporo problemów zdrowotnych. Ponadto o punkty rywalizować będą drużyny młodzieżowe. 

 

Kłodzczanie zmierzą się z Orłem Lubawka, który zimą przeszedł dużą metamorfozę kadrową. Trener Jacek Fojna nie próżnował i do beniaminka dołączyło kilku doświadczonych zawodników. To m.in. 21-letni Szymon Cukier (Olimpia Kamienna Góra),  Jakub Piątek (ostatnio Foto Higiena Gać), Dawid Stanuszek (AKS Strzegom), czy doświadczony Mateusz Krzymiński i golkiper Damian Jaroszewski. 

 

Orzeł plasuje się na 17. miejscu w tabeli z dorobkiem 16 punktów. Na wiosnę przegrał dwa pierwsze mecze z AKS Strzegom (0:5) i Piastem Żerniki-Wrocław (2:3), a po lockdownie wygrał 1:0 w Bardzie oraz zremisował 1:1 z Moto-Jelcz Oława. Jesienią pomiędzy obydwoma ekipami padł rezultat 1:1.

 

W kłodzkiej ekipie w ostatnich meczach na kłopoty zdrowotne narzekało czterech czołowych graczy. Trener Krzysztof Konowalczyk  nie mógł skorzystać z Piotra Satanowskiego, Mikołaja Kotfasa, Tomasz Pierzchalskiego czy bramkarza Szymona Brandla. Jaką więc jedenastkę zobaczymy w meczu przeciwko przeciwko Orłowi?

 

Początek zmagań w sobotę o godz. 18:00. Spotkanie nadal odbędzie się bez udziału publiczności, która na stadion będzie mogła wrócić od następnej kolejki (15.05.). Zawody poprowadzi Dariusz Turek z Jeleniej Góry.

 

 

Przymusową pauzę w ten weekend mają juniorzy starsi, którzy występują w lidze okręgowej. W piątek o punkty powalczą trampkarze, którzy o godz. 17:00 zmierzą się w Ząbkowicach Śląskich z tamtejszym Orłem. Piłkarski weekend zakończą młodzicy, którzy w niedzielę o godz. 10:00 podejmą na własnym boisku Lechię Dzierżoniów.