Facebook

Wypowiedzi pomeczowe: Nysa - Orzeł


Podział punktów padł w meczu Nysy z Orłem Lubawka. O podsumowanie tego pojedynku poprosiliśmy obydwu szkoleniowców, Jacka Fojnę oraz Krzysztofa Konowalczyka.

Jacek Forna, trener Orła Lubawki:

- Patrząc na końcowy rezultat i sytuacje stworzone przez obydwie drużyny, to można powiedzieć, że wynik sprawiedliwy. Mam pretensje do zespołu, że prowadząc 1:0 i mając sytuacje stuprocentowe oraz dwa rzuty karne, nie zamknęliśmy tego meczu. A przez nonszalancje i złe wybory straciliśmy gola na 1:1. Mecz wtedy się otworzył i obydwie drużyny grały o zwycięstwie, bo nas ten wynik niesatysfakcjonowań. Dla nas ten remis jest porażką.  

Krzysztof Konowalczyk, trener Nysy Kłodzko:

- Dzięki Bartkowi (Gawdanowiczowi – red.), który obronił dwa rzuty karne, zostaliśmy przy życiu w tym spotkaniu i dzięki temu doprowadziliśmy do wyrównania. To był ważny dla nas mecz, aby złapać kontakt w tabeli z ekipami miejsc 9 czy 10 miejsca, a remis sprawia, że będzie coraz trudniej walczyć o utrzymanie. Tym bardziej że mamy ciężkie pojedynki przed sobą, będzie trudno, nie poddajemy się, ale trzeba być świadomym sytuacji. Dla nas dobrze, że w następnej kolejce mamy pauzę, bo będzie czas, aby się podleczyć i zregenerować.