Facebook

Zapowiedź: Rozpiska do niedzieli


Na boiska wracają piłkarze Nysy, którzy w ostatniej serii gier czwartej ligi mieli przymusową pauzę. W tym tygodniu kłodzczanie rozegrają dwie kolejki. W środę czeka ich wyjazdowe potyczka, a w sobotę zagrają już w Kłodzku i to z kibicami.

W środę zaplanowana jest 26. kolejka IV ligi. Nysę czeka wyjazdowa potyczka z Mechanikiem Brzezina. To właśnie od meczu z beniaminkiem na ławkę trenerską MKS wrócił Krzysztof Konowalczyk. Jesienią na kłodzkim boisku Nysa wygrała 4:1.

MKS obecnie do bezpiecznego miejsca, które daje utrzymanie, traci dziewięć oczek. Mechanik dotychczas wszystkie wiosenne mecze rozgrywał na własnym boisku. To efekt modernizacja obiektu, który trwał podczas pierwszej części sezonu. Do 26. kolejki zespół z Brzeziny w sześciu spotkaniach zanotował pięć zwycięstw i jeden remis. Dopiero w miniony weekend sposób na ogranie rywala znalazła się drużyna z Lubawki, która wygrała 1:0. 

Większość kontuzjowanych graczy wróciła do treningów, ale kto będzie gotowy do gry, to okaże się w dniu meczu – mówi trener Krzysztof Konowalczyk, zapytany o sytuację kadrową swojego zespołu. Spotkanie Mechanika z Nysą rozegrane zostanie w środę (19.05.) o godz. 17:00.

Kibice mogą zasiadać na trybunach od 15 maja. W sobotę będzie więc okazja zobaczyć Nysę na żywo. MKS na kłodzkim stadionie zagra z MKP Wołów. To jedna z rewelacji tego sezonu, która obecnie plasuje się na czwartym miejscu w tabeli z dorobkiem 49. punktów. 

Wiosną MKP jeszcze nie przegrał, w siedmiu meczach notując sześć wygranych i jeden remis (0:0 z AKS). W ostatniej kolejce wygrał 4:2 z Moto Jelcz Oława. I były to pierwsze stracone bramki w tej rundzie przez drużynę z Wołowa. Na spotkanie Nysy z MKP zapraszamy na kłodzki stadion w sobotę o godz. 17:00.

Jeśli chodzi o zmagania młodzieży, to jako pierwsi już w czwartek (20.05.) wybiegną młodzicy. Drugi zespół zagra w Wojborzu z tamtejszym ATS. Początek meczu o godz. 16:30. W sobotę, oprócz meczu seniorów, do rywalizacji stanie pierwszy zespół młodzików oraz trampkarze. Drużyna Przemysława Gajka zagra na wyjeździe (godz. 11:00) z Gwarkiem Wałbrzych. Atut własnego boiska będą mieli trampkarze, którzy zmierzą się z Lechią Dzierżoniów. Pierwszy gwizdek o godz. 15:00.

Tydzień zakończą juniorzy starsi, którzy w ramach ligi okręgowej zagrają w Ścinawce Średniej. Tam zmierzą się, w niedzielę (23.05.) o godz. 11:00 ze Zjednoczonymi.