Facebook

Zapowiedź: Długi weekend z drużynami Nysy

 

 

 

Kolejny długi piłkarski weekend czeka drużyny Nysy. Zmagania ligowe kłodzczanie rozpoczną w środę, a zakończoną w poniedziałek. Wśród nich wystąpi pierwszy zespół, który w tym czasie zagra z Sokołem Wielka Lipa oraz Bielawianką Bielawa.

W tym tygodnie zaplanowane są dwie serie gier w ramach czwartoligowych spotkań. W środę (02.06.) o godz. 17:00 na własnym stadionie zmierzą się z Sokołem Wielka Lipa. Jesienią to był jeden z bardziej udanych wyjazdów dla kłodzkiego zespołu. Wtedy MKS wygrał 4:1. 

Mimo zmian kadrowych Sokół wciąż ma spore szanse na zachowanie ligowego buty. Z kolei MKS ma już tylko matematyczne szanse na utrzymanie, a w zanadrzu mecze czołowymi ekipami. Nim dojdzie do tych pojedynków, to podopieczni Krzysztofa powalczą o punkty z drużyną z Wielkiej Lipy. Pierwszy gwizdek o godz. 17:00 na kłodzkim obiekcie.

Także w Kłodzku kolejne ligowe spotkanie rozegrają trampkarze. Zespół prowadzony przez Kamila Matusika zmierzy się z LKS Dobrocin. Ten pojedynek odbędzie się na bocznym boisku o godz. 17:30.  Kolejna rywalizacja młodzieżowa już w sobotę.

W ramach trzeciej ligi okręgowej zagrają młodzicy oraz trampkarze. O punkty powalczą na wyjazdach. Starsi zmierzą się o godz. 13:00 w Stroniu Śląskim z Kryształem, a młodzicy wczesnym rankiem, bo o godz. 10:00, za rywala będą się Orlika Ząbkowice Śląskie. 

Po południu do gry wrócą seniorzy, którzy w 30. serii gier za rywala będą mieli Bielawiankę. Zespół ten wciąż ma realną szansę na zajęcie pierwszego miejsca i tym samym powalczenie w barwach o trzecią ligę. 

Piłkarze z Bielawy na własnym stadionie rozegrali czternaście spotkań i tylko w dwóch meczach nie zdołał zgarnąć kompletu punktów. Zremisowali jesienią 1:1 z AKS Strzegom, a wiosną w dość okrojonym składzie przegrali 1:4 z Piastem Żerniki-Wrocław. Czy MKS pokusi się o niespodziankę? Rozpoczęcie spotkania o godz. 17:00.

Z kolei Juniorzy starsi po dwóch z rzędu meczach domowych udadzą się do Kamieńca Ząbkowickiego na spotkanie z Zamkiem. Pierwszy gwizdek o godz. 11:00. Weekendową rywalizację zakończy drugi zespół młodzików, który w poniedziałek zagra na wyjeździe z Henrykowianką Henryków. Początek spotkania o godz. 17:00.