Facebook

Zapowiedź: Sokół ląduje w Kłodzku


W piątek weekendową rywalizację rozpoczynają pierwsze zespoły Nysy. Jednak głównym wydarzeniem będzie spotkanie w czwartej ligi. Nysa na kłodzkim stadionie podejmie Sokół Marcinkowice. 

Już w piątek czekają nas pierwsze mecze. Drugi zespół młodzików uda się do Złotego Stoku na mecz z Unią (16:30), z kolei trampkarze w roli gospodarza zmierzą się z Orłem Ząbkowice Śląskie. Początek tego spotkania o godz. 17:00 w Kłodzku.

W sobotę czekają nas trzy mecze. Głównym wydarzeniem będzie pojedynek w ramach czwartej ligi. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka na własnym stadionie podejmą Sokół Marcinkowice. 

Rywale plasują na piątym miejscu z dorobkiem 48 punktów, ale wiosną grają w kratkę. Potrafią wysoko zwyciężyć, jak 9:1 z Orłem Prusice czy 8:1 z Unią Bardo, ale też niespodziewanie przegrać jak w ostatniej kolejce 1:2 z Orłem Lubawka. 

Z kolei Nysa po lockdownie jeszcze nie znalazła sposobu, aby cieszyć się ze zwycięstwa. W dziewięciu meczach zanotowała cztery remisy i pięć porażek. Z kolei w jesiennej rywalizacji drużyna z Marcinkowic zwyciężyła na własnym terenie 5:1 z MKS. Rewanż w sobotę o godz. 17:00 na kłodzkim stadionie. 

Oprócz meczu seniorów, w sobotę o godz. 11:00 swój mecz mają zaplanowany juniorzy starsi. Zespół Artura Oczkosia także w Kłodzku, zmierzy się z Włókniarzem Kudowa-Zdrój. O tej samej godzinie, ale w Dzierżoniowie, swoje spotkanie rozegrają młodzicy. Ich rywalem będzie miejscowa Lechia.