Facebook

Zapowiedź: Gramy od środy


Coraz bliżej zakończenia sezonu w czwartej lidze. W tym tygodniu Nysa rozegra dwa spotkania. W środę w derbach zmierzy się z Piastem, a w sobotę podejmie lidera rozgrywek. Oprócz tego do rywalizacji staną zespoły młodzieżowe. 

Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka walczą już tylko o godne pożegnanie się z rozgrywkami. W środę (16.06.) zmierzą się w Nowej Rudzie z Piastem. Rywale są już praktycznie pewni utrzymania, a pełnoprawnym czwartoligowcem w sezonie 2021/22 będą po zainkasowaniu trzech punktów. 

Noworudzianie na własnym boisku przegrali tylko pierwsze wiosenne spotkanie (1:2 z Sokołem Marcinkowice), a w pozostałych notowali same zwycięstwa. Co ciekawe w pięciu tych spotkaniach otrzymali sześć rzutów karnych.

Jesienią w Kłodzku padł wynik 1:1. Jak będzie w rewanżu? Spotkanie 33. kolejki rozegrane zostanie w środę o godz. 18:00 na stadionie w Nowej Rudzie.

Z kolei w piątek o punkty powalczą trampkarze, którzy w ramach trzeciej ligi okręgowej zagrają w Ziębicach ze Spartą. Dzień później (19.06.) na boiska wybiegną młodzicy oraz juniorzy starsi. Zespół Artura Oczkosia w ostatnim meczu wałbrzyskiej ligi okręgowej zmierzy się ze świeżo upieczonym mistrzem, ząbkowickim Orłem. Spotkanie rozpocznie się o godz. 11:00 w Ząbkowicach Śląski. O tej samej godzinie, ale w Kłodzku, zagra drugi zespół młodzików. Rywalem będzie drużyna Dzieci Śląska z Wojborza. 

Na koniec sportowego weekendu czeka kibiców w Kłodzku starcie Nysy z liderem czwartej ligi. Lechia Dzierżoniów potrzebuje jeszcze pięciu punktów, aby być pewnym zwycięstwa w lidze. Kłodzczanie w ostatnim domowym meczu w końcu się przełamali, pokonując 1:0 Sokół Marcinkowice. Jesienią w Dzierżoniowie gospodarze wygrali 2:0. Sobotni pojedynek z liderem rozegrany zostanie o godz. 17:00 na kłodzkim stadionie.