Facebook

Zapowiedź: Seniorzy powalczą w Szczedrzykowicach

Nysę po jednym meczu na własnym boisku czeka kolejny wyjazd w ramach rozgrywek IV ligi. Zespół Pawła Adamczyka zagra w Szczedrzykowicach, gdzie za rywala będzie miał miejscowy Orkan.

W tym spotkaniu punkty bardzo potrzebne są gospodarzom. Orkan po niezłej rundzie jesiennej teraz nieoczekiwanie znalazł się w strefie spadkowej, a jeszcze zimą po cichu liczono, iż może zespół ze Szczedrzykowic włączy się do walki o awans.

W przerwie miedzy rozgrywkami doszło do kilku kluczowych zmian. Jedna z nich dotyczyła roszady na stanowisku trenera. Szkoleniowcem został Maciej Gałęza, prowadzący do tej pory młodzieżowe zespoły Miedzi Legnica. Gałęza zastąpił na tym stanowisku Roberta Malawskiego, którego Komisja Dyscyplinarna PZPN zdyskwalifikowała na dziesięć miesięcy za udział w aferze korupcyjnej. Karze musi się poddać także Paweł Pytlarz, którego czeka półroczna przerwa w grze. Sprawa tyczy się sezonu 2004/2005, kiedy obaj występowali w Górniku Polkowice. Oprócz Malawskiego i Pytlarza drużynę opuściło jeszcze trzech zawodników. Łukasz Filipak wyjechał do pracy za granicę, Paweł Rudyk nie podjął treningów, natomiast Pawłowi Lisowskiemu skończył się okres wypożyczenia z GKS-u Męcinka. Szczególnie odczuwalny może być brak Filipiaka, byłego zawodnika Prochowiczanki Prochowice czy Chrobrego Głogów, który na jesień był czołowym zawodnikiem drużyny i zdobył dla niej cztery bramki. Z gry w piłkę, na poziomie IV ligi wyżyć się nie da.

W kolei w Nysie kilku zawodników narzeka na drobne urazy, ale powinni być gotowi do niedzielnego pojedynku. Mimo ostatniej porażki dobre zawody między słupkami rozegrał Daniel Niewęgłowski i być może szkoleniowiec Nysy ponownie da szansę występu młodemu golkiperowi. Kłodzczanie wiosną rozegrali pięć meczów na obcych terenach, na których wywalczyli tylko punkt (remis 2:2 w Lubaniu). Z kolei Orkan u siebie wiosną jeszcze nie przegrał. Drugą część sezonu rozpoczął od wygranej 1:0 nad Granicą, później dwukrotnie bezbramkowo zremisował, najpierw z Pogonią Oleśnica, a następnie z Orlą. O wiele gorzej Orkan spisuje się na wyjazdach, gdzie przegrał wszystkie cztery mecze.

Pojedynek w Szczedrzykowicach rozegrany zostanie w niedzielę (19.05) o godz. 16:00.  Zawody poprowadzi Hubert Kut oraz asystenci, J. Grobelny i B. Szafran z Kolegium Sędziów z Wrocławia.

Przewidywalne składy
Orkan: Sinanis - Juszkaluk, Niewiadomski, Zarański, Kotlarz, Kwaśniewski, Kłak, Majka, Syska, Dudkiewicz, Kalicki. Nysa: Niewęgłowski - Adamczyk, Kulak, Madej, Dędys, Głasek, Słomka Wojtal, Bąk, Stopa, Tracz.

Zestaw par 27. Kolejki IV ligi:
Sokół Wielka Lipa - Orla Wąsosz
Piast Zawidów -   Łużyce Lubań
Nysa Zgorzelec - Olimpia Kowary
Piast Żmigród -  Pogoń Oleśnica
Granica Bogatynia - AKS Strzegom
Miedź II Legnica -  Piast Nowa Ruda
Karkonosze -  GKS Kobierzyce
Orkan -  Nysa Kłodzko