Facebook

Zapowiedź: Nysa zagra z imienniczką

Gdyby odwrócić tabelę IV ligi to byłby to pojedynek dwóch najlepszych drużyn. A tak w sobotę spotkają się dwie najsłabsze ekipy w stawce. Nysa z Kłodzka podejmie imienniczkę ze Zgorzelca.

Obydwie ekipy jedną nogą są już w lidze okręgowej, bo do bezpiecznego miejsca tracą 17 punktów. Do końca sezonu pozostało do rozegrania sześć meczów, czyli do zdobycia pozostaje 18. oczek.

Z końcem rundy jesiennej pracę z Nysą Zgorzelec zakończył Remigiusz Gryglak, a w roli strażaka do klubu przybył Grzegorz Przekop. Początek miał wymarzony, podobnie jak ekipa Pawła Adamczyka, bo drugą część sezonu zgorzelecki klub rozpoczął od wygranej 2:1 z Karkonoszami Jelenia Góra. Później było już tylko gorzej i ekipa poniosła siedem porażek z rzędu. Drużynie z Kłodzka w tym czasie wiodło się podobnie, bo z Łużyc przywiozła punkt i dzięki temu zrównała się punktami ze swoim rywalem.

Jesienią triumfowali kłodzczanie, którzy wygrali na boisku przeciwnika wysoko, bo 4:1 po dwóch bramkach Kamila Kowalskiego oraz Jarosława Dędysa i Łukasza Tracza. Ten pierwszy teraz broni barw Ślęzy Wrocław, ale pozostała dwójka powinna wybiec od pierwszej minuty w sobotnim meczu. Za to pod znakiem zapytania stoi gra lidera kłodzkiego zespołu oraz doświadczonego pomocnika. Urazy mogą przeszkodzić w sobotnim występie Michałowi Wojtalowi oraz Tomaszowi Bąkowi.

Zawody poprowadzi Marcin Frączek z Kolegium Sędziów w Legnicy. Spotkanie rozegrane zostanie w dniu 25 maja 2013 roku (sobota) o godz. 16:00 na stadionie w Kłodzku.

Przewidywalne składy:
Kłodzko: Niewęgłowski - Madej, Kulak, Cebulski, Słomka, Adamczyk, Wojtak, Bąk, Stopa, Dędys, Tracz. Zgorzelec: Franaszczuk, Bałajewicz, Łuszczyk, Fink, Komarzyniec, Ruszkiewicz, Borowy, Janicki, Zarzecki, Bystryk, Czajkowski.

ZESTAW PAR 28. KOLEJKI SPOTKAŃ:
AKS Strzegom - Piast Zawidów   
Łużyce Lubań - Orkan Szczedrzykowice   
Nysa Kłodzko - Nysa Zgorzelec   
Olimpia Kowary - Sokół Wielka Lipa   
Orla Wąsosz -  Miedź II Legnica   
Piast Nowa Ruda - Piast Żmigród   
Pogoń Oleśnica - Karkonosze Jelenia Góra   
GKS Kobierzyce - Granica Bogatynia