Facebook

Umiarkowany optymizm seniorów

Zespół seniorów ciężko przepracował okres przygotowawczy. W tym czasie Nysa rozegrała sześć meczów kontrolnych. - Z okresu przygotowawczego można być umiarkowanym optymistą – mówi trener Paweł Adamczyk.

Kłodzczanie przez półtora miesiąca szlifowali formę do nowego sezonu piłkarskiego. – Przez trzy tygodnie było 5-6 jednostek treningowych. To dość duże obciążenie jak na ligę okręgową. Frekwencja na treningach była dobra, więc myślę, że drużyna będzie dobrze przygotowana do sezonu – tłumaczy kłodzki szkoleniowiec.

W tym okresie Nysa rozegrała sześć meczów kontrolnych, z czego trzy wygrywała, a pozostałe przegrała. - Sparingi wypadły różnie. Na pewno brakowało w meczach świeżości, bo przy rozgrywaniu meczów kontrolnych środa – sobota i treningach jest to trudne. Na pewno w lidze nasza gra będzie wygląda lepiej – dodaje P. Adamczyk. Na początek kłodzczanie przegrali dwa mecze, najpierw 2:3 z Trojanem Lądek Zdrój, a później 3:5 ze Zjednoczonymi Żarów. Z obydwoma ekipami Nysie przyjdzie zmierzyć się także w lidze. Następnie przyszła seria trzech okazały wygranych z drużynami A Klasy. Najpierw kłodzczanie ograli 8:0 KS Polanicę Zdrój, później 4:2 Włókniarza Kudowa Zdrój, a następnie 8:1 bystrzycką Polonię. Mecze kontrolne zakończył pojedynek w Bardzie z Unią, przegrany 3:4.

Jeśli chodzi o kadrę, to do Kłodzka przyszedł napastnik Oskar Jaśków i na razie na więcej wzmocnień się nie zanosi. - Mamy kadrę liczącą 20 zawodników, więc w przypadku pozyskania nowych zawodników automatycznie musielibyśmy pozbyć się kogoś z obecnych graczy, a tego robić nie zamierzam – wyjaśnia kłodzki szkoleniowiec. Dużym wzmocnieniem jest powrót do gry Marcina Sypera i Krzysztofa Konowalczyka, który ubiegły sezon spędzili na leczeniu kontuzji. Ponadto do kadry został włączony 16-letni Tomasz Pierzchalski, który w ubiegłym sezonie występował jeszcze w drużynie juniorów młodszych Nysy.
 
- Wiemy jakie są oczekiwania kibiców. Będziemy robić wszystko, żeby awansować – kończy trener Nysy. Kłodzczanie rozgrywki zainaugurują w czwartek (15.08.) w Kamieńcu Ząbkowickim z tamtejszym Zamkiem. Trzy dni później, już na własnym stadionie, podejmą innego beniaminka ligi, Skalnik Czarny Bór.