Facebook

Seniorzy wznawiają rozgrywki

W czwartek piłkarze Nysy Kłodzko inaugurują rozgrywki ligowe w sezonie 2013/2014. Na początek zespół Pawła Adamczyka czeka ciężki mecz wyjazdowy pojedynek z beniaminkiem ligi.

Początek sezonu do łatwych nie będzie należał. Na początek Nysa zagra z Zamkiem Kamieniec Ząbkowickim, a później kłodzki zespół czeka starcie z innym beniaminkiem, tym z Czarnego Boru, a następnie dwa wyjazdowe pojedynki derbowe w Stroniu Śląskim i Nowej Rudzie.

W Kamieńcu Ząbkowickim optymistycznie podchodzą do pierwszego meczu. Na tę chwilę kibice czekali 10 lat, a w tym roku Zamek obchodzi 65-lecie istnienia klubu. Jak mocnym punktem jest gra na własnym boisku niech świadczą statystyki z poprzedniego sezonu. Zamek na swoim terenie wygrał wszystkie spotkania.

W meczach kontrolnych rywal Nysy wygrał sześć z ośmiu rozegranych meczów, raz remisując i raz przegrywając. Zespół zasilił bramkostrzelny Piotr Buczyński, znany z występów w A Klasowej Polonii Bystrzyca Kłodzka oraz Wojciech Bierut, Marcin Margasiński, Sebastian Albrecht i dotychczasowy junior, Bartłomiej Szydełko.

Ostatni raz obydwie ekipy grały ze sobą o punkty w sezonie 2005/2006 w rozgrywkach A Klasy. W Kamieńcu Ząbkowickim lepsi byli gospodarze, wygrywając 3:2. Na koniec tamtego sezonu drużyna pod wodzą Jacka Piwowara zajęła pierwsze miejsce i awansowała do ligi okręgowej. O przewidywalnej wyjściowej jedenastce napiszemy w osobnym artykule.

Spotkanie inauguracyjne sezonu 2013/2014 ligi okręgowej rozegrane zostanie w czwartek (15.08.) o godz. 17:00 na stadionie w Kamieńcu Ząbkowickim. Pojedynek poprzedzi minuta ciszy w związku ze śmiercią piłkarza tego klubu, Tomasza Zabawy. Sędzią głównym tego spotkania będzie Piotr Zieniewicz, a na linii pomagać mu będą Michał Majchrzak i Urszula Stanik z Podokręgu Piłki Nożnej w Świdnicy.

Uwaga! Zbiórka dla piłkarzy o godz. 13:30. O tej godzinie zaplanowano obiad, a po posiłku wyjazd od Kamieńca Ząbkowickiego.

ZESTAW PAR 1. KOLEJKI SPOTKAŃ KLASY OKRĘGOWEJ SENIORÓW (17:00):
Victoria Świebodzice - Kryształ Stronie Śląskie Nasz typ: 2:0.
LKS Bystrzyca Górna - Unia Złoty Stok Nasz typ: 1:1.
Zjednoczeni Żarów - Stal Świdnica Nasz typ: 2:1.
Iskra Jaszkowa Dolna - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 2:2.
Trojan Lądek Zdrój - Sparta Ziębice Nasz typ: 1:0.
Pogoń Pieszyce - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 1:1.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Nysa Kłodzko Nasz typ: 1:1.
Skalnik Czarny Bór - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 1:2.