Facebook

Przewidywalny skład seniorów

Przed inauguracyjnym spotkaniem z Zamkiem Kamieniec Ząbkowic trener Paweł Adamczyk ma zapewne kilka niewiadomych. 

Jeśli chodzi o bramkarzy to w meczach towarzyskich zarówno Daniel Niewęgłowski jak i Jan Borkowski dostawali po 45. minut w meczach sparingowych. Żaden z nich w meczach kontrolnych do utraty bramki nie przyczynił się swoimi interwencjami. Oczywiście, doświadczenie jest po stronie Borkowskiego, ale Niewęgłowski w rundzie wiosennej zagrał w kilku czwartoligowych meczach. Popularny Danio ma jeszcze jeden atut, który przemawia za jego grą w wyjściowej jedenastce, ale o tym za chwilę.

W obronie bez niespodzianek. Do gry wrócił Marcin Syper oraz Krzysztof Konowalczyk, którzy tworzyli linię obrony z Pawłem Madejem i Konradem Kulakiem. Na pozycji defensywnego pomocnika próbowany był 16-letni Tomasz Pierzchalski, który w ubiegłym sezonie występował jeszcze w drużynie juniorów młodszych Nysy. Swoją grą zapewne przekonał do siebie szkoleniowca Nysy, ale w dwóch pierwszych meczach nie wystąpi. Zawodnik dopiero 21. sierpnia br. kończy 16. lat i dopiero wtedy będzie mógł zagrać w oficjalnych meczach w seniorskiej piłce, czyli od trzeciej kolejki spotkań. Więc w pojedynku z Zamkiem na pozycji defensywnego pomocnika powinniśmy zobaczyć Rafała Głaska.

Powrót do gry Sypera i Konowalczyka spowodował, iż Paweł Cebulski został przesunięty na boczną pomoc. To właśnie Cebulski najlepiej prezentował się podczas meczów sparingowych, trafiając kilkakrotnie do siatki. W środku pomocy zagra jeden z lepszych o ile nie najlepszych zawodników Nysy na boiskach czwartej ligi drugiej części sezonu, Michał Wojtal. I właśnie w tej formacji trener Paweł Adamczyk ma ból głowy. Gdy Wojtal był kontuzjowany do w środku pola próbowany był Jarosław Dędys. Dużo swoim doświadczeniem wnosił Tomasz Bąk, ale w meczu musi zagrać dwóch młodzieżowców. Dużą szansę gry w związku z tym ma Łukasz Tracz, który w meczu z Unią Bardo był próbowany jako cofnięty napastnik. Drugim z młodzieżowców będzie Daniel Niewęgłowski. A trener Nysy musi poczekać, aż do dyspozycji będzie Pierzchalski, co pozwolili mu na większe pole manewru przy ustalaniu składu.

W ataku szkoleniowiec szukał optymalnego rozwiązania. Raz od pierwszej minuty w sparingach grał Oskar Jaśków, a w innym meczu w wyjściowej jedenastce występował Maciej Kaletka. Ten pierwszy z powodzeniem może także występować na boku pomocy. Sądzimy, iż od pierwszej minuty w czwartkowym pojedynku wybiegnie Maciej Kaletka.

Z kolei przewidywalny skład Zamka, zdaniem strony internetowej tego klubu, przedstawia się następująco: Cwek - D.Wójcik, Skiba, Szymczak, Hajduś - K.Burczak, Rychter, Bierut, Deryło - Zabrzeński, Buczyński