Facebook

Nysa inauguruje sezon w Kłodzku

Kolejnym rywalem Nysy Kłodzko będzie inny beniaminek ligi okręgowej. Zespół Pawła Adamczyka za rywala będzie miał Skalnik Czarny Bór. Pojedynek rozegrany zostanie na stadionie w Kłodzku. Kibiców zapraszamy na spotkanie, bo kłodzkich zawodników na własnym boisku będzie można zobaczyć dopiero w piątej kolejce.

Zespół z Czarnego Boru w pierwszej kolejce musiał uznać wyższość Piasta Nowa Ruda. Spotkanie zakończyło się porażką 0:2. Gospodarze mieli swoje okazje w tym meczu, aby doprowadzić do remisu, ale to noworudzianie podwyższyli wynik meczu. Z kolei kłodzczanie także prowadzili 1:0 w Kamieńcu Ząbkowickim, ale nie zdołali dowieźć korzystnego rezultatu do końcowego gwizdka, remisując 1:1.

Przed sezonem beniaminka zasilili dwaj gracze Iskry Witków Śląski, Adrian Mastej i Konrad Niemiec, którzy zostali wypożyczeni do końca roku. 19-letni Adrian Mastej to pomocnik, a 20-letni Konrad Niemiec to napastnik. Jeśli chodzi o spotkania kontrolne to Skalnik wygrał 6:0 z Czarnymi Wałbrzych, 1:0 w Szczawnie-Zdroju czy zremisował 2:2 z Orłem Lubawka.

Przed niedzielnym meczem do kadry Nysy wracają Tomasz Bąk i Bartłomiej Lemiński, których z różnych przyczyn zabrakło w czwartkowym pojedynku z Zamkiem. Być może trener Paweł Adamczyk będzie chciał dokonać jakiś korekt w wyjściowej jedenastce, ale zbyt dużego pola manewru nie ma i naszym zdaniem wyjściowa jedenastka będzie wyglądać następująco:


Spotkanie pomiędzy Nysą, a Skalnikiem rozegrane zostanie w niedzielę (18.08.) o godz. 17:00 na stadionie w Kłodzku. Zawody poprowadzą Radosław Bielak wraz z Nawrotem i Miętkiewiczem. Cała trójka należy do Podokręgu Piłki Nożnej w Świdnicy.

Przewidywalny skład Skalnika: Jaskółowski - Grzelak, Matusik, Skoczeń, Pokrzywa, Pyrdoł, Poręba, Witek, Niemiec, Adrian Maliszewski, Mastej.

ZESTAW PAR 2. KOLEJKI SPOTKAŃ KLASY OKRĘGOWEJ SENIORÓW (17:00):
Stal Świdnica - Iskra Jaszkowa Dolna (12:00) Nasz typ: 0:1.
Kryształ Stronie Śląskie - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 0:3.
Nysa Kłodzko - Skalnik Czarny Bór Nasz typ: 2:0.
Karolina Jaworzyna Śląska - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 1:1.
Sparta Ziębice - Pogoń Pieszyce Nasz typ: 2:1.
Piławianka Piława Górna - Trojan Lądek Zdrój Nasz typ: 2:2.
Unia Złoty Stok - Zjednoczeni Żarów Nasz typ: 1:2.
Victoria Świebodzice -  LKS Bystrzyca Górna Nasz typ: 3:1.