Facebook

Zapowiedź: wyjazdowe derby z Piastem

Dwa mecze derbowe i to na boisku rywala czekają Nysę Kłodzko w najbliższych dwóch kolejkach ligi okręgowej. W sobotę kłodzczanie zmierzą się w Nowej Rudzie z tamtejszym Piastem. Rywal Nysy świetnie rozpoczął sezon i w tabeli plasuje się na pierwszej pozycji.

W zgoła odmiennych nastrojach przystępują do trzeciej kolejki obydwa zespoły. Noworudzianie mają na swoim koncie komplet punktów, zero straconych goli i 11 strzelonych bramek. Na inauguracje Piast wygrał 2:0 w Czarnym Borze, a dwa dni później, również na wyjeździe, zdemolował Kryształ 9:0.

Nysa po dwóch meczach ma na swoim koncie dwa punkty. - Nie po to ta jedenastka grała w sparingach i przygotowywała się do sezonu, aby po jednym nieudanym meczu kogoś zmieniać. Daje szansę tym zawodnikom, ewentualnie po 2-3 słabszych meczach można mówić o jakiejś korekcie – mówił trener Paweł Adamczyk przed spotkaniem ze Skalnikiem Czarny Bór. Ale to spotkanie także trzeba zaliczyć do nieudanych, bo kłodzczanie mimo ogromnie przewagi w ofensywie nie potrafili stworzyć sobie kilku klarownych sytuacji.

O ile do defensywy nie można mieć większych zastrzeżeń no to problem pojawia się właśnie w formacji ofensywnej. Kłodzczanie mają problem ze stwarzaniem sytuacji strzeleckich, ale jeśli już znajdą się sam na sam z golkiperem to brakuje im skuteczności. Tego problemu nie mają w Nowej Rudzie po tym jak przed rozgrywkami klub pozyskał Daniela Chęcińskiego. Piłkarz ten w ostatnim meczu strzelił piec goli przeciwko Kryształowi. Być może czas na zmiany w ataku kłodzkiej ekipy i szansę powinien otrzymać Oskar Jasków, który zresztą bronił barw Piasta w ubiegłym sezonie.

Trener Paweł Adamczyk w sobotnim spotkaniu z Piastem będzie miał do dyspozycji wszystkich graczy, łącznie z Tomasze Pierzchalskim, który kilka dni temu ukończył 16 lat i może występować w seniorskiej drużynie. To pozwala na nieco większe pole manewru i być może młody piłkarz otrzyma szansę debiutu w spotkaniu o stawkę, zwłaszcza, iż w meczach towarzyskich Pierzchalski wychodził w podstawowej jedenastce. Według nas pierwszy skład na mecz z Piastem może wyglądać następująco:Przewidywalny skład Piasta: Gasiński - Osicki, Ulatowski, Polak, Bolisęga, Lis, Cichacki, Mika, Stasiński, Chęciński, Kamiński.

Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę na boisku w Nowej Rudzie. Początek pojedynku o godz. 17:00. Zawody z udziałem Nysy ponownie sędziować będzie trójka sędziowska z podokręgu świdnickiego. Arbitrem głównym wybrano Dariusza Borodziuka, a na linii pomagać mu będzie Zieliński i Sobel.

Zestaw par 3. kolejki V ligi (24-25.08.2013 r. - 17:00):
LKS Bystrzyca Górna - Kryształ Stronie Śląskie   
Zjednoczeni Żarów - Victoria Świebodzice   
Iskra Jaszkowa Dolna - Unia Złoty Stok   
Trojan Lądek Zdrój - Stal Świdnica
Pogoń Pieszyce - Piławianka Piława Górna   
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Sparta Ziębice   
Skalnik Czarny Bór - Karolina Jaworzyna Śląska   
Piast Nowa Ruda - Nysa Kłodzko