W oczekiwaniu na pierwsze zwycięstwo...

Przed nami czwarta kolejka w lidze okręgowej. Nysa wciąż pozostaje bez zwycięstwa. Zespół Pawła Adamczyka o pierwsze trzy punkty jedzie powalczyć na trudny teren do Stronia Śląskiego. Derbowy pojedynek pomiędzy Nysą, a Kryształem już w najbliższą niedzielę.

Obydwie ekipy w tych rozgrywkach jeszcze nie wygrały. Oczywiście, o wiele gorzej sezon rozpoczęli zawodnicy ze Stronia Śląskiego, którzy ponieśli dwie sromotne porażki. Na inauguracje zostali rozgromieni 1:5 przez Victorię Świebodzice, a w drugiej serii gier już na własnym boisku 0:9 przez Piasta Nowa Ruda. Pierwszy punkt w rozgrywkach Kryształ zdobył w trzeciej kolejce, remisując 2:2 w Bystrzycy Górnej. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy ze Stronia Śląskiego. Po niespełna godzinie gry prowadzenie odzyskali gospodarze, a Kryształ uratował punkt w 68. minucie.

Trenerowi Pawłowi Adamczykowi Kryształ najwyraźniej nie leży, bo dotychczas odniósł tylko jedno zwycięstwo. W sezonie 2006/2007 jeszcze za trenera Jacka Piwowara Kryształ wygrał w Kłodzku 2:0, a w rewanżu, gdy zespół objął już Paweł Adamczyk, także był lepszy, zwyciężając 2:1. W kolejnym sezonie na kłodzkim stadionie Kryształ zwyciężył jeszcze wyżej, bo 4:1. Z kolei na boisku w Stroniu Śląskim padł wynik 3:2 dla gospodarzy. W rozgrywkach 2008/2009 szkoleniowiec odniósł jedyne zwycięstwo, pokonując 2:0 na własnym stadionie Kryształ. W rewanżu kłodzczanie przegrali 0:1. Z kolei jesienią 2011 roku kłodzczanie zremisowali 1:1, tracąc wyrównującego gola w doliczonym czasie gry. Nysa była dwukrotnie lepsza od Kryształu, gdy drużynę prowadził Jacek Żyła. W meczu wyjazdowym, jesienią, wygrała 3:2, a w rewanżu padł wynik 4:1.

- Nie mamy za dużo wariantów jeśli chodzi o ofensywę - mówił po ostatnim meczu trener Paweł Adamczyk. Z Piastem w ataku wystąpił Łukasz Tracz, ale po przerwie został przesunięty na skrzydło i tam radził sobie o wiele lepiej. Do formy nie może dojść Maciej Kaletka, więc może czas dać szansę Oskarowi Jaśków. W Nowej Rudzie w 77. minucie zadebiutował 16-letni Tomasz Pierzchalski i być może teraz dostanie szansę gry od pierwszej minuty.

Zawody poprowadzi Tomasz Makowski z Wałbrzycha. Pojedynek rozegrany zostanie w niedzielę (01.09.) na boisku w Stroniu Śląskim. Początek o godz. 16:00.