Facebook

Hit czy kit? Oby jednak hit

Drugi mecz na własnym boisku czeka zawodników Nysy. Podopieczni Pawła Adamczyka podejmą Karolinę Jaworzyna Śląska i zdaniem wielu pojedynek ten jest hitem kolejki. My jednak nie zamierzamy snuć takich przypuszczeń, ponieważ wolimy być później mile zaskoczeni niż niemile rozczarowani.

No właśnie, tylko dlaczego hit, przecież na przeciw siebie staną ósma w tabeli Nysa i szósta Karolina. Nysa, która dopiero w czwartej kolejce odniosła pierwsze zwycięstwo, pokonując 3:1 Kryształ Stronie Śląskie, a we wcześniejszych spotkaniach prezentowała się mocno przeciętnie, czego odzwierciedleniem były wyniki. Trzy remisy, kolejno 1:1 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki, 0:0 ze Skalnikiem Czarny Bór i 1:1 z Piastem Nowa Ruda, który trzeba przyjąć za dobrą monetę. Z kolei Karolina wygrała 2:1 z Pogonią Pieszyce, zremisowała 4:4 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowicki oraz przegrała 1:2 ze Skalnikiem Czarny Bór. Więc dlaczego szlagier? Pewnie dlatego, że Karolina w ostatniej kolejce pokonała nadspodziewanie wysoko, bo aż 5:0 Piasta Nowa Ruda. Jednak nie do końca dowierzamy, że ten zespół jest w stanie powtórzyć taki mecz, mimo że w świetnej formie strzeleckiej znajduje się Grzegorz Ignatowicz, który zdobył już osiem bramek. Mimo wszystko mamy nadzieję, że będzie to hit, a nie kit.

Prawdopodobnie Paweł Adamczyk będzie zmuszony dokonać kilku roszad. Wciąż na uraz nogi narzeka Marcin Syper, którego powinien zastąpić Paweł Cebulski. Niepewny jest także występ Rafała Głaska i w jego miejsce widzimy Tomasza Pierzchalskiego, który dał bardzo dobrą zmianę w Stroniu Śląskim, a teraz zagrałby po raz pierwszy w wyjściowej jedenastce. Poza tym sądzimy, że duet napastników powinni stworzyć Oskar Jasków i Łukasz Tracz, którzy z Kryształem zdobyli po bramce i wydatnie przyczynili się do zdobycia trzech punktów.Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę (8.09.) na boisku w Kłodzku o godz. 16:00. Zawody poprowadzi Kacper Hołojda z Wałbrzycha.

Przewidywalny skład Karoliny: Leletko - Myśliński, Mojsa, Kurzeja, Krzykalski, Dąbrowski, M. Krawczyk, Ptak, Pieniążek, Ignatowicz, Krzak.

ZESTAW PAR 5. KOLEJKI SPOTKAŃ KLASY "O" SENIORÓW (16:00):

Sobota (7.09.)
Iskra Jaszkowa Dolna - LKS Bystrzyca Górna Nasz typ: 2:0.
Piast Nowa Ruda - Sparta Ziębice Nasz typ: 3:0.
Pogoń Pieszyce - Unia Złoty Stok Nasz typ: 2:1.
Skalnik Czarny Bór - Piławianka Piława Górna Nasz typ: 2:1.
Niedziela (8.09.)
Zjednoczeni Żarów - Kryształ Stronie Śląskie Nasz typ: 3:0.
Trojan Lądek Zdrój - Victoria Świebodzice Nasz typ: 2:2.
Zamek Kamieniec Ząbkowicki - Stal Świdnica Nasz typ: 1:0.
Nysa Kłodzko - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 1:1.