Facebook

Zapowiedź: Trzeci beniaminek na rozkładzie seniorów

Kolejny beniaminek (po Zamku i Skalniku) będzie rywalem Nysy. Kłodzczanie zagrają w Ziębicach, gdzie zmierzą się z tamtejszą Spartą. Spotkanie rozegrane zostanie w sobotę, a nie jak pierwotnie ustalono w niedzielę.

Ziębiczanie po dwóch latach gry w A Klasie wrócili na boiska ligi okręgowej. Wcześniej kłodzczanie regularnie rywalizowali ze Spartą, czy to w lidze czy w meczach towarzyskich. Jeśli chodzi o spotkania o punkty rozgrywane na stadionie w Ziębicach to w sezonie 2007/2008 Nysa wygrała 3:2, a jedną z bramek zdobył Paweł Adamczyk. Sezon później także lepsi byli kłodzczanie, ogrywając rywali 3:1, chociaż jako pierwsi na prowadzenie wyszli wtedy gospodarze. Obecny szkoleniowiec Nysy dołożył jeszcze zwycięstwo na boisku Sparty w Pucharze Polski, wygrywając 4:2. Ostatnie pojedynki miały miejsce za trenera Jacka Żyły. Starcia w sezonie 2010/2011 padały na korzyść Sparty. W Kłodzku padł bezbramkowy remis, a w rewanżu Nysa przegrała 1:2.

Zespół Pawła Adamczyka w tym sezonie jeszcze nie przegrał, ale zdołał tylko ograć najsłabszą w stawce ekipę ze Stronia Śląskiego. Z kolei ziębiczanie wygrali 3:1 ze Skalnikiem, zremisowali 3:3 w Lądku-Zdroju, chociaż prowadzili 3:1 i ponieśli trzy porażki: 1:3 z Pogonią Pieszyce, 0:4 z Zamkiem Kamieniec Ząbkowickim i w ostatniej kolejce z innym spadkowiczem, Piastem Nowa Ruda, ulegając 0:4. Do kadry na to spotkanie wraca Marcin Syper, który nie mógł zagrać w ostatnich dwóch spotkaniach. Zabraknie Macieja Kaletki oraz zawieszonego za kartki Rafała Głaska. Piłkarz Nysy został odsunięty od dwóch meczów za, zdaniem arbitra, niesportowe zachowanie w spotkaniu z Kryształem Stronie Śląskie, gdzie w 23. minucie opuścił je po dwóch otrzymanych żółtych kartkach.


Spotkanie ze Spartą rozegrany zostanie w sobotę, a nie jak pierwotnie zaplanowano w niedzielę. Pierwszy gwizdek zabrzmi w dniu 14 września br. o godz. 16:00 na stadionie w Ziębicach. Zawody poprowadzi Przemysław Klimek, a na linii pomagać mu będzie Sota i Misiołek. Całą trójka należy do Podokręgu Piłki Nożnej w Świdnicy.

Zestaw par. 6 kolejki Klasy "O" Seniorów:
Sobota - 16:00:
Victoria Świebodzice - Pogoń Pieszyce Nasz typ: 2:1.
Sparta Ziębice - Nysa Kłodzko Nasz typ: 0:1.
Niedziela - 16:00:
Kryształ Stronie Śląskie - Karolina Jaworzyna Śląska Nasz typ: 0:2.
Piławianka Piława Górna - Piast Nowa Ruda Nasz typ: 0:3
Stal Świdnica - Skalnik Czarny Bór Nasz typ: 2:2.
Unia Złoty Stok - Zamek Kamieniec Ząbkowicki Nasz typ: 1:1.
LKS Bystrzyca Górna -Trojan Lądek Zdrój Nasz typ: 0:1.
Zjednoczeni Żarów    -     Iskra Jaszkowa Dolna Nasz typ: 2:0.