Facebook

Sekcja tenisa stołowego


Miejski Klub Sportowy Nysa Kłodzko to także prężnie rozwijająca się sekcja tenisa stołowego. W kłodzkim klubie początki tenisa stołowego sięgają 1947 roku. W dalszych latach sekcja w różnych okresach był zawieszana. Nastąpiło to w latach 1951-54, a później w 1959 roku. Na dobre sekcja tenisa stołowego swoją działalność wznowiła we wrześniu 1994 roku, a zespół został wtedy zgłoszony do ligi okręgowej.

Jesienią 1995 roku, na mocy podpisanego porozumienia, kłodzki klub przejął występującą w II lidze męskiej, drużynę tenisa stołowego Śnieżnik Stronie Śląskie. Zgodnie z wymogami regulaminowymi przez jeden sezon nowy klub nosił nazwę Nysa-Śnieżnik. Drużyna była bliska awansu do I ligi, ale ostatecznie uplasowała się na czwartym miejscu (awans uzyskały dwie drużyny). W 2008 roku, z powodów finansowych, występująca przez 12 sezonów w II lidze, seniorska drużyna tenisa stołowego została wycofana z rozgrywek.

Obecnie szkolenie, pod okiem instruktora Mirosława Błesznowskiego, prowadzone jest tylko w grupach młodzieżowych. Zajęcia tenisa stołowego odbywają się cztery razy w tygodniu od godz. 16:00 do 18:00 w sali treningowej KCKSiR. Klub zaprasza wszystkie chętne osoby do uprawianie tenisa stołowego. Więcej informacji można uzyskać u szkoleniowca pod numerem telefonu 664 973 986