Nysa nie dała szans Skałkom Stolec. Podopieczni Krzysztofa Konowalczyka wygrali 6:1 na boisku wicelidera. Hat-tricka skompletował Jakub Gręda. Premierowe trafienie zanotował Jakub Lebiodzik. Z kolei rzut karny i dobitkę obronił Damian Ziarko.

Poniżej relacja, wypowiedź oraz kilka zdjęć z meczu.

Spotkanie rozgrywane było przy sztucznym świetle. Skałki obecnie jako jedyny zespół w regionie może swoje mecze rozgrywać na boisku z naturalną murawą przy sztucznym świetle. Taki debiut miał już miejsce dwa tygodnie temu podczas meczu z Pogonią Pieszyce, gdy podopieczni Piotra Kupca wygrali 4:2. W miniony weekend zarówno Nysa jak i Skałki swoje mecze miały odwołane z uwagi na zimową aurę.

Kłodzczanie pokazali, że ostatnia wyjazdowa wygrana z innym czołowym zespołem ligi na jego terenie, nie była przypadkiem. Wtedy Nysa pokonała 4:1 Zamek Kamieniec Ząbkowicki i był to najniższy wymiar kary dla rywali. Równie imponująco podopieczni Krzysztofa Konowalczyka rozpoczęli zawody w Stolcu. – Mecz walki, dużo fauli, dużo kartek. Podeszliśmy zmotywowani jak do każdego meczu. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko, bo graliśmy na terenie wicelidera — mówił Jakub Gręda.

Po trzydziestu minutach gry MKS wygrywał 3:0. Wynik już w 3. minucie otworzył Mateusz Gnojnicki. Napastnik wykorzystał błąd bramkarza i trafił do siatki z najbliższej odległości. Po chwili bramkę zdobył Jakub Gręda, który po dośrodkowaniu Ciupidera trafił do siatki z jedenastu metrów. W 29. minucie z premierowego gola w barwach MKS cieszył się Jakub Lebiodzik, który najprzytomniej zachował się w polu karnym i mimo kilku rywali zdołał skierować piłkę do siatki.

Skałki przed przerwą miały doskonałą okazję, aby wrócić do gry. Jednak swój fach między słupkami pokazał Damian Ziarko. Golkiper obronił rzut karny, a potem dobitkę, wykonywaną przez Piotra Satanowskiego.

Po zmianie stron kłodzczanie nie zamierzali spuszczać z tonu. W 54. minucie tym razem jedenastkę otrzymała Nysa, a problemów z jej zamienieniem na gola nie miał Jakub Gręda. Po godzinie gry było 5:0, a asystę dołożył Gręda. Zawodnik posłał prostopadłą piłkę do Tomka Kubiesa, który minął bramkarza i posłała futbolówkę do siatki.

Na kwadrans przed końcem spotkania Skałki strzelili honorowego gola. Po rzucie różnym celną główką popisał się nie kto inny jak Satanowski. Jednak ostatnie słowo należało do przyjezdnych. Dzieła zniszczenia wicelidera dokonał Gręda. Zawodnik w 89. minucie wykorzystał sytuacje sam na sam z golkiperem i skompletował hat-tricka. – Wierzyliśmy w siebie, jednak takiego rezultatu nikt się nie spodziewał — ocenił spotkanie strzelec trzech goli.

Drużyna Mecze Wygrane Remisy Przegrane BR+ BR- Pkt.